Evaluatie van MIA/Vamil 2017-2021: Succesvolle Impuls voor Milieuvriendelijke Investeringen

Iedere 5 jaar dienen fiscale regelingen met een wettelijke grondslag te worden geëvalueerd.

Evaluatie

Onlangs werd de evaluatie van de fiscale regelingen MIA (Milieu-investeringsaftrek) en Vamil (Willekeurige Afschrijving Milieu-investeringen) voor de periode 2017-2021 gepubliceerd. Deze regelingen dragen actief bij aan het bereiken van milieudoelen door middel van innovatie.

Uit de kamerbrief blijkt dat de MIA effectief is in het stimuleren van milieuvriendelijke investeringen. Tijdens deze periode ondersteunde MIA/Vamil bijna €11 miljard aan milieuvriendelijke investeringen, wat resulteerde in 110.000 investeringen. Door dit succes is het zeer waarschijnlijk dat deze regeling wordt verlengd tot 2029 en bovendien een iets hoger budget krijgt.

In de evaluatie is er ook aandacht voor ‘freeriders,’ doelend op ondernemers die dezelfde investeringen zouden hebben gedaan zonder de fiscale subsidie. Ondanks de aanwezigheid van freeriders is MIA/Vamil erin geslaagd een aanzienlijke investeringssom te genereren van ondernemers die zonder de subsidie geen investering zouden hebben gedaan.

De overheid gaat de optie onderzoeken of de MIA omgezet kan worden in een geldelijke subsidie. Daarnaast zal zij conform de aanbeveling van onderzoekers de toekomstige Milieulijsten strikter actualiseren.

MIA-subsidie aanvragen?

Benieuwd of MIA/VAMIL iets kan betekenen voor jouw project? Neem gerust contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken.

Evaluatie van MIA/Vamil 2017-2021: Succesvolle Impuls voor Milieuvriendelijke Investeringen

Wij ondersteunen u, ook na de subsidietoekenning.

Subsidienieuws

SPULA en SPRILA in 2026 opnieuw opengesteld

Goed nieuws voor ondernemers in zero-emissie mobiliteit. In 2026 worden de subsidieregelingen SPULA en SPRILA opnieuw opengesteld. Daarmee stimuleert de

Prinsjesdag 2025 – Subsidienieuws gebouwde omgeving

De miljoenennota is gisteren op Prinsjesdag door het kabinet gepresenteerd. Van Draeckeburgh zet de belangrijkste ontwikkelingen rondom subsidies voor verduurzaming

Goed nieuws voor monumenteigenaren: extra SIM-budget in 2025

Goed nieuws voor eigenaren van rijksmonumenten: er komt extra budget beschikbaar binnen de Subsidieregeling Instandhouding Monumenten (SIM). De druk op

Neem contact met ons op

Sectoren

Sectoren Filter

Subsidies

Subsidies filter