Nieuwe regeling flexibel elektriciteitsverbruik (Flex-e) in internetconsultatie

De Ministeriële Regeling Flexibel Elektriciteitsverbruik (Flex-e) is in ontwikkeling en gaat subsidie bieden aan bedrijven met een elektriciteitsaansluiting vanaf 100 kW in netcongestiegebieden.

De nieuwe subsidieregeling ondersteunt het plaatsen van accu’s die communiceren met het energienet in gebieden met netcongestie, zoals de Randstad en andere grote steden. Deze accu’s leveren stroom aan het net bij hoge vraag en laden op bij overproductie, bijvoorbeeld op zonnige of winderige dagen. De subsidie is uitsluitend beschikbaar voor locaties waar het elektriciteitsnet vol zit.

De regeling is momenteel in internetconsultatie. Zodra deze definitief is, kan subsidie worden aangevraagd voor flexibiliteitsscans (50%, max. €10.000), haalbaarheidsstudies (50%, max. €125.000), of de realisatie van maatregelen (35%, max. €300.000). Per aanvraag kan slechts één onderdeel worden gesubsidieerd.

We houden je op de hoogte van de ontwikkelingen voor deze regeling en wanneer deze definitief wordt!

Nieuwe regeling flexibel elektriciteitsverbruik (Flex-e) in internetconsultatie

Wij ondersteunen u, ook na de subsidietoekenning.

Subsidienieuws

Duurzaam bouwen vraagt om vroege samenwerking

De verduurzaming van vastgoedprojecten wordt steeds complexer. Niet alleen omdat duurzaamheidsambities omhoog gaan, maar ook omdat regelgeving, certificeringen en subsidieregelingen

SAH-regeling opent vanaf 1 oktober: kansen voor aardgasvrije huurwoningen 

Huurwoningen aardgasvrij maken vraagt om goede voorbereiding én slimme financiering. De SAH-regeling is vanaf 1 oktober weer geopend en kan verhuurders ondersteunen met subsidie

Subsidiekansen voor woningbouw

De woningbouwopgave in Nederland vraagt om snelheid, betaalbaarheid en slimme financiering. Het gaat niet alleen om het realiseren van meer

Neem contact met ons op

Sectoren

Sectoren Filter

Subsidies

Subsidies filter